Tipovi celulita
Edematozni celulit. Donji delovi tela dobijaju na veličini – oblast kukova, butina i stomaka. Povećana tećnost i limfna akumulacija u tkivima je tipična. Koža u problematičnim oblastima je gruba, međutim, češće izgleda klonulo nego naduveno.
Fibrosklerotični ili teški celulit. Karakteriše ga ruptuirana struktura kolagena i elastičnih vlakana koji su postali čvrsti, rigidni i debeli. Celulitarne jamice su guste, čvrste i osetljive. Ovaj tip je češći kod mladih žena, koje imaju dobre mišiće, strije su takođe tipične.
Mekani/ masni celulit. Karakteriše ga slabost vezivnog tkiva i hipotonija mišića. Češće se javlja kod žena koje nemaju fizičku aktivnost. To je vrsta celulita koja se teško tretira. Prošireni kapilari i vene karakterišu mekani celulit. Često se pojavljuje posle ozbiljnih gubitaka težine ili posle porođaja.
Četvrti tip može se izdvojiti ponekad:
Kombinovani celulit, odlikuje se različitim znakovima u različitim delovima tela.
Tretmani celulita
Limfna drenaža i anticelulit masaža imaju ključnu ulogu u anticelulit tretmanu. Anticelulit masaža, kao tehnika, pomaže da se ublaži edem i izbegne zadržavanja tečnosti. Anticelulit masaža ima kumulativni efekat. Njom se toksini i nečistoće eliminišu, te se tako direktno olakšava gubitak težine i obezbežuje dobrobit za čitav organizam. Anticelulit masažom zamor nestaje i snaga se vraća. Regeneracija ćelija se aktivira, tkiva se dekontaminiraju, cirkulacija krvi raste, protok limfe poboljšava i venski zastoj se smanjuje. Anticelulit masaža ima opuštajući efekat: mišići se relaksiraju.a nervni sistem postaje izbalansiran. Zdravlje našeg tela direktno zavisi od pravilnog funkcionisanja limfnog sistema.
Redovno vežbanje i odgovarajuća ishrana mogu da pomognu u kontroli težine i samim tim spreče pojavu celulita. Istraživanja pokazuju da i određeni dodaci ishrani koji utiču na smanjenje telesne težine kao što su zeleni čaj, kofein, kapsaicin i kalcijum mogu takođe biti korisni za lečenje celulita.. Osim navedenih tretmana celulit se može tretirati radiotalasima, ultra zvukom, laserom i injekcionim tretmanima.
Za povecanje efekta anticelulit tretmana mogu se koristiti neka od sledecih ulja: Fenelovo ulje, germanijum, grejpfrutovo ulje, ulje limunove trave, ruzmarinovo ulje, ulje bršljena…
Šta je anticelulit masaža?
Masaža posebno dizajnirana da izvrši pritisak na područjima zahvaćenim celulitom se zove anticelulit masaža. Gubljenje težine je težak zadatak i zahteva višeslojni pristup. Jedan od aspekata ovog procesa može biti anticelulit masaža koja bi mogla mnogo da pomogne.
Anticelulit masaža obuhvataa stiskanje i približavanje masnih naslaga, kao i gnjećenje mišića u pogođenim područjima sa ciljem razdvanja masti dalje od vezivnog tkiva. Potrebno je više tretmana. Za kratko vreme niko neće osetiti glatku i zategnutu površinu kože bez efekta hrapavosti koji kvari naš izgled.
Anticelulit masaža
Nakon određenog broja tretmana doći će i prvi rezultati. Oni se postižu pod okriljem profesionalnih masera u salonima za profesionalnu masažu. Postoje i posebne kreme, losioni i eteričnia ulja koja se koriste u toku ovog procesa.
Kako je anticelulit masaža funkcioniše?
Glavni cilj anticelulit masaže, bez obzira na tehniku primene, je da manipuliše kožom i rastera masne ćelije ispod površine kože, tako da se ravnomernije rasporede, umesto da se akumuliraju na jednom mestu koje biva primetno i estetski neprihvatljivo.
Redovna masaža upravo pomaže u tome da se razbiju nagomilane masti. Ovime se poravnava hrapavi efekat, a koža postaje čvršća i glatkija.